BUSSEN KØRER I VINTERSÆSONEN

– fra september til marts.

Du skal være tilmeldt BUS-HOLD for at køre med bussen. Det gør du her på siden, under busplanen.

Der er altid ungdomsskolemedarbejdere med bussen.


HELSINGØR/SNEKKERSTEN-BUSSEN

TIL HU

Mandag – Torsdag

  • Helsingør Station/Musikskolen: kl 18:27
  • Kongevejen/Kircksvej: kl. 18:30
  • Rønnebær Allé/Lægehuset: kl. 18:33
  • Snekkersten Skole/Smakkevej: kl. 18:35
  • Smakkevej/Masten: kl. 18:37
  • Klostermosevej/Smakkevej: kl 18:38
  • Vapnagård/Svømmehallen: kl. 18:41
  • Gymnasiet: kl. 18:44
  • Nordvej: kl. 18:47
  • Gurrevejens Skole: kl. 18:50
  • HU ankomst: kl. 18:55

HELSINGØR/SNEKKERSTEN-BUSSEN

FRA HU – der er to afgange fra HU; én kl. 21 og én kl. 21.30

Mandag – Torsdag

  • Hu, afgang 21.00 / 21.30
  • Gurrevejen Skole
  • Nordvej
  • Gymnasiet
  • Svømmehallen
  • Storsejlet
  • Smakkevej/Masten
  • Snekkersten skole/Smakkevej
  • Rønnebæralle/Lægehuset
  • Kongevejen/Kircksvej
  • Helsingør Station/Musikskolen
  • Gl. hellebækvej/Marienlyst slot

NORDBUSSEN

TIL HU

Mandag – Torsdag

  • Borsholm v. Nørregårdsv.: kl. 18.28
  • V. Hattemagervej: kl. 18.31
  • Hornbæk Station: kl. 18:35
  • Saunte v. Jettes Kiosk: kl. 18:38
  • Skibstrup Station: kl. 18.41
  • Ellekildehave lyskryds: kl. 18.43
  • Bølgen: kl. 18.45
  • Nygård Skole: kl. 18.50
  • Ankomst HU kl. 18:55

 

 

NORDBUSSEN

FRA HU

Mandag – Torsdag

  • Afgang HU kl. 21:30
  • Nygård Skole: kl. 21.35
  • Bølgen: kl. 21:40
  • Ellekildehave lyskryds: kl. 21:42
  • Skibstrup Station: kl. 21.44
  • Saunte v. Jettes Kiosk: kl. 21.47
  • Hornbæk Station: kl. 21.50
  • V. Hattemagervej: kl. 21.54
  • Borsholm, v. Nørregårdsv.: kl. 21.57